Boka bana
Bli medlem

Seriespelsreserv

I denna lista kan spelare som betalt medlemsavgift för aktuell termin sätta upp sig som reserv.

För att sätta upp dig på reservlistan fyller du i detta formulär: Seriespelsreserv – formulär

Enligt reglerna får reserver hämtas från seriespelsgrupper parallellt eller under. För reserver som inte spelar i seriespel gäller följande: Reservens Sverige-ranking (rankingpoäng, ej entrypoäng) enligt SVBF:s hemsida får ej överstiga den högst rankade spelaren i gruppen (undantag: 1. Elitserien, inga restriktioner, 2. Om reserven har 5 poäng eller mindre, då får de reserva i vilken serie som helst). För att kolla ranking går du in på rankinglistan på Svenska Volleybollförbundets hemsida. Övriga regler gällande reserver finns att läsa under regler för seriespelet.

Vi kommer numera att rensa listan mellan terminer för att hålla den levande. Vill du bort från listan efter att du har satt upp dig skickar du återigen ett mejl till info@gbcbeach.com, så tar vi bort dig.

Om du avancerar i seriesystemet är det viktigt att du mejlar in information om vilka serier du kan vara reserv i, då du kanske inte längre kan spela i de serier du först anmälde.

Dam – spelare VT22

Namn Telefon Mail Nivå
Ida Håkansson 0763-46 83 04 olofsson.ida@gmail.com 4-6
Sarka Gaisler 0737-745405 sarka@gaisler.se 3-6
Johanna Sjöström 0704-335 226 johanna.sjostrom@hotmail.com 3-5
Sara Helgesson 0737-06 47 85 Sara.j.helgesson@hotmail.com 6-8
Desirée Allvin 0736-53 20 23 raskamaja@hotmail.com 5-8
Camilla Pedersen 0723-76 47 64 pedersenc@live.com 6-8
Jennie Ljunggren 0732-40 15 63 jennie.ljunggren@hotmail.se 1-4
Lisa Christensen 0739-80 03 45 liisachristensen91@gmail.com 6-7
Joanna Kleinrock 0724-68 80 79 Emblajoanna@hotmail.com ?-6
Frida Eriksson 0733-26 63 17 friidaaahs@hotmail.com ?-6
Annie Melbro 0707-88 89 05 anniemelbro_1@hotmail.com 7-9
Sandra Pettersson 079-33 68 268 sandra.pettersson.fridh@hotmail.com 5-9
Stefanie Fruhwürth 0725-18 44 02 sfruhw@gmail.com 3-5
Johanna Neumann 0736-24 96 16 johannaneumann@hotmail.com 4-6
Jennika Andersson 0708-45 35 72 Jennika.andersson@live.com 6-7
Zandra Gabrielsson 0761-82 48 03 zandstorms@gmail.com 1-3
Amanda Von Krusenstjerna 073-73 83 083 amandakrusenstierna@gmail.com
Joanne Lau 0762-66 17 26 joanne.lau.511@gmail.com 7-9
Emma Rosén 0703-15 95 92 emma0rosen@gmail.com 3-5

 

Herr – spelare VT22

Namn Telefon Mail Nivå
Pär Berg 0739-02 76 07 par.berg@gmail.com 5-8
Emir Methani 0704821031 Mremir.mt@gmail.com 9-11
Daniel Druve 0765-43 35 41 daniel.druve@gmail.com 3-4
Lars Pettersson 0729-70 70 50 lazze_04@hotmail.com 3-5
Lennart Flämig 0793-26 53 13 Lennart.flaemig@gmail.com 5-8
Axel Kjörk 0722-37 27 30 axelkjork@gmail.com Elit-4
David Andersson 0704-66 62 61 David.Andersson1980@gmail.com 7-9
Michael Hellman 0728-72 39 55 Hellmanmichael1977@gmail.com 4-8
Andreas Tovesson 0730-28 06 30 Andreas.tovesson@gmail.com 5-8
Jonas Segelfeldt 0727-222 444 jonas@segelfeldt.se 4-6
Niklas Johansson 0722-16 04 07 niklas.johansson88@live.se 5-8
Fredrik Wängberg 0708-13 89 42 cfwangberg@gmail.com 9-11
Gustav Hagström 0737-35 14 94 hagstrom93@gmail.com 4-8
Ola Gustafsson 0707-60 33 88 Ola.gustafsson84@gmail.com 9-11
John Gidskehaug Lindström 0705-97 11 29 johnlindstrom92@hotmail.com 9-11
Gustav Hagström 0737-35 14 94 hagstrom93@gmail.com 4-8
Viktor Gustafsson 0709-72 11 33 viiktor.gustafsson@gmail.com Elit-Serie 3
Jesper Ström 0703-295560 karljesperstrom@gmail.com 9-11

 

Dam – WO-lag VT22

Namn Telefon Mejl Nivå
Joanna Kleinrock & Frida Eriksson 0724-68 80 79 Emblajoanna@hotmail.com

 

Herr – WO-lag VT22

Namn Telefon Mail Nivå