Boka bana
Bli medlem

Sista anmälan sommarträningar

Tiden springer iväg och nu är vi oerhört nära sista anmälan för sommarens träningar. Snacka ihop er, påminn varandra och anmäl er. Eftersom vi påbörjar tillsättningen av grupperna redan dagen efter sista anmälan så gäller det att anmäla sig i tid om man vill vara garanterad en plats i uttagningen av sommarens träningsgrupper.

Ett av affischnamnen är Klaus Araújo, en brasilianare som var mycket populär på förra sommarens läger och sommarträningar. I år har han även med sig ytterligare en brasilianare, Renan Andrew, som kommer att coacha på Beach Center. Utöver dessa tränare har vi självklart vår stab av grymma GBC-tränare på plats under sommaren.

Sista anmälan är:
Onsdag 25/5 – för Elit- och Utmanargrupper
Måndag 30/5 – för övriga träningsgrupper

Mer information om alla grupper och hur du anmäler dig hittar du här:
https://gbcbeach.com/traningar

 
Klaus Araújo                                                                 Renan Andrew

Om du inte har möjlighet att vara med och träna i sommar så kan du fortfarande bli medlem för att stödja klubbens verksamhet. Du kan dessutom vara med på klubbens sommaraktiviteter och spela turneringar -> Bli medlem här!